Zestaw firanowy – gotowe ekrany do zawieszenia

Istnieje sporo sposobów na dekoracje okien. Firany i zasłony o różnych krojach, wzorach i kolorach, wykonane z przeróżnych materiałów. Wybór jest ogromny. Można kierować się obecnymi trendami w dekorowaniu wnętrz, jak również stworzyć dom w jednym określonym stylu np. skandynawskim lub loftowym. Jednym z nowoczesnych, niezwykle praktycznych rozwiązań są gotowe ekrany i panele firanowe na okna. Są łatwe w montażu, idealnie sprawdzą się u osób, które cenią sobie szybkość i wygodę w dekorowaniu pomieszczeń.

Ekrany i panele firanowe

Panele firanowe to gotowe do zawieszenia na oknie komponenty, które sprawiają, że wnętrze jest nowoczesne i oryginalne. Mogą być montowane zarówno na żabkach, jak i na karniszu. Są wykonane z usztywnionego materiału, co nadaje pomieszczeniu elegancji. W sklepie internetowym twojefirany.pl można znaleźć zestawy firanowe, posiadające trzy ekrany oraz dodatkowo dwie zasłony. Dobór odpowiednich firan to nierzadko problematyczny proces, a ich wieszanie jest męczące, szczególnie przy ciężkich tkaninach. Dzięki praktycznemu rozwiązaniu, jakim są ekrany i panele firanowe, dekoracja okna przebiega błyskawicznie i nie wymaga wysiłku.

Zestaw firanowy – uniwersalne rozwiązanie

Panele firanowe nadają się do każdego rodzaju pomieszczenia, idealnie wkomponują się w wystrój salonu, sypialni, kuchni czy nawet łazienki. Boki firanowe posiadają możliwość regulacji, dzięki czemu wpasują się w każde okno. Dostępne są w różnych wzorach i fasonach. Zazwyczaj ekrany są uszyte z białego woalu i usztywnione od góry i dołu dekoracyjnym materiałem. Ponadto, jeśli ktoś nie lubi marszczeń w firanach — ekrany firanowe sprawdzą się doskonale. Zestawy firanowe zazwyczaj są stosunkowo krótkie, sięgające parapetu. Ich ogromną zaletą jest to, że nie zakrywają grzejnika, który zazwyczaj jest montowany pod oknem. Dzięki temu ciepło wytwarzane przez kaloryfer w sezonie grzewczym jest wykorzystywane w pełni i obieg ciepłego powietrza w domu przebiega w prawidłowy sposób. Funkcja firan jest w głównej mierze dekoracyjna, jednak dzięki nim światło padające na pomieszczenie jest dzięki nim ocieplane. Oprócz tego warto wspomnieć, że panele firanowe mają różne stopnie zaciemnienia, co umożliwia regulację przepuszczalności światła do wnętrza domu.