Urządzanie pokoju dla nastolatka – zasłony i firany

„Małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot” – to potocznie i często używane porzekadło ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości w wielu aspektach. Nieraz bywa dotkliwie odczuwalne przy podejmowaniu jakichkolwiek negocjacji na drodze – opiekun/rodzic – nastolatek. Temat urządzenia pokoju dla nastolatka może być jednak świetną okazją do rozmów, wspólnego spędzania czasu. Może być dla obu stron dobrą zabawą i przygodą. Usiądź razem z Twoją dorastającą pociechą przed komputerem, włączcie stronę twojefirany.pl i… do dzieła!

Firany w pokoju młodzieżowym

Tutaj warto postawić na klasykę, kierując się głównie funkcjonalnością. Młody człowiek zwykle spędza w swoim pokoju mnóstwo czasu – uczy się, odpoczywa, śpi, czasem je, gra, spotyka ze znajomymi. Ważne dla niego lub dla niej jest zapewne poczucie prywatności. W kwestii zasłon
i dekoracji okiennej, warto wziąć to pod uwagę. Proste, przepuszczające światło słoneczne firany, sięgające co najmniej do parapetu, zapewnią optymalną ilość światła (regulowaną zasłoną) oraz ograniczą widoczność wnętrza pokoju z zewnątrz (tego typu firanę znajdziesz w sklepie internetowym twojefirany.pl). Grubsza zasłona natomiast pomoże regulować chciany stopień zaciemnienia i pozwoli bardziej odciąć się od świata zewnętrznego.

Zasłona w pokoju nastolatka – najpierw funkcjonalność

Lepiej żebyś to Ty pamiętał/pamiętała o funkcjonalności zasłony. Jej wzornictwo natomiast pozostaw do wyboru głównego zainteresowanego. Bądź doradcą – nie dyktatorem.

Chłopcy i dziewczęta – moda, trendy, style

Bogaty wybór wzorów zasłon dla młodzieży znajdziesz w internetowym Salonie Firan „Kornelia” (twojefirany.pl). Niezależnie od tego, czy Twoja młodociana pociecha to chłopak czy dziewczyna, czy woli styl minimalistyczny, czy jest na bieżąco z najnowszymi trendami w modzie – na pewno wspólnie wybierzecie zasłonę skrojoną idealnie pod Wasze potrzeby i oczekiwania. A jeśli z jakiegoś powodu (np. wymiaru) się to nie uda – możecie zlecieć uszycie zasłony.

W pracowni Salonu Firan „Kornelia” mogą powstać całkowicie spersonalizowane zasłony – dostosowane w każdym calu do młodego użytkownika – tak pod względem materiału, jak i wymiarów.

Wzory zasłon dla nastolatków

Wzory zasłon dla nastolatków obfitują w motywy podkreślające charakter, temperament,  upodobania, zainteresowania, czy po prostu gust młodego człowieka. Wśród bogatej kolekcji znajdziecie motywy zaczerpnięte wprost z kultury popularnej, takie jak wizerunek ikony Marilyn Monroe w wersji nawiązującej do pop-artu, jak i do estetyki plakatu filmowego.

Dziewczętom spodobać się mogą nowoczesne zasłony z nadrukiem przedstawiającym okładki magazynu Vogue, w modnej kolorystyce, lub zasłony z intrygującymi portretami kobiet, gdzie czarno-biała kolorystyka przełamana jest intensywną czerwienią ust i paznokci.

Dość uniwersalnym motywem wzorniczym na zasłonach młodzieżowych są miejskie krajobrazy, komponowane zawsze w modnej, nowoczesnej kolorystyce (często czarno-białe kompozycje bywają przełamane jednym kolorem, co jest niezwykle efektowne). Na zasłonach pojawia się Manhattan, Londyn i inne wielkie miasta świata.

Dodatki w młodzieżowym pokoju

Aranżując wnętrze nastoletniego dziecka warto też postawić na dodatki. Można wybrać artykuły użytkowe, takie jak pościel, poszewki na poduszki, dywan lub czysto dekoracyjne – jak plakaty albo sznury światełek!

Zaskocz swojego zbuntowanego aniołka i pokaż mu, że wyczucie stylu macie we krwi!