Urządzanie pokoju dla dziecka – czyli nie tylko firany i zasłony

Dzieci to istoty niezwykle szczere i często wybredne. Urządzając przestrzeń dziecka koniecznie weź pod uwagę jego potrzeby (o których Ty wiesz najlepiej), ale słuchaj też uważnie uwag pociechy. To przecież właśnie dziecko będzie spędzać w pokoju najwięcej czasu, to ono powinno czuć się tam najlepiej. A szanując jego zdanie zyskasz wiele – zrealizujesz wartości wychowawcze (okazując dziecku, że traktujesz poważnie jego zdanie, realnie się z tym zdaniem licząc) oraz zdobędziesz  garść inspiracji do dekoracji dziecięcych czterech kątów.

Czym się kierować przy wyborze dekoracji okna w pokoju dziecka?

Odpowiedź na to pytanie jest teoretycznie prosta, a praktycznie trudna. Należy wskazać tutaj konieczność spełnienia podstawowych potrzeb dziecka, związanych z przestrzenią, w której: uczy się, bawi i odpoczywa. Każdy z tych trzech aspektów jest równie ważny. Pokój dziecka musi być więc funkcjonalny i wygodny. A do tego powinien się dziecku po prostu podobać. Na stronie twojefirany.pl na pewno znajdziecie wspólnie optymalne rozwiązania.

Proste firany i zdobne zasłony w pokoju dziecięcym

Kolorystyka firan powinna być stonowana i jasna, a materiał, z którego zostały wykonane – przewiewny i przepuszczający światło naturalne (tego typu firany znajdziesz na twojefirany.pl). Co innego zasłony (lub zasłona). Ten element wręcz powinien podkreślać temperament i fantazję dziecka, lub nawiązywać do jego zainteresowań.

Chłopczyk czy dziewczynka?

Niezależnie od tego czy urządzamy pokój dla chłopca, czy dla dziewczynki, powinniśmy zadbać, by dziecko czuło się swobodnie i komfortowo. Takiemu poczuciu sprzyjają długie firanki – co najmniej do wysokości parapetu. Dodatkowo na pewno przydadzą się zasłony, które ułatwią utrzymanie optymalnego stopnia oświetlenia. Do kwestii związanych z kolorystyką choćby zasłon, można podejść standardowo – różowy dla dziewczynek i błękit (niebieski) dla chłopców. Jest to dobre
i sprawdzone rozwiązanie. Ale zapewne nie jest jedyne. Uniwersalne propozycje bywają równie urokliwe dla wszystkich dzieci. Poza tym głównym wyznacznikiem powinny być indywidualne preferencje dziecka – niektóre dziewczynki wolą autka od księżniczek.

Wzornictwo zasłon – szeroki wybór z twojefirany.pl

Zasłony do pokoju dziecięcego mogą być oczywiście proste i gładkie. Można wtedy postawić na inne wyraziste dodatki, takie jak pościel, poduszki, narzuta lub koc na łóżku. Często jednak najlepszym rozwiązaniem w kwestii zasłon dla najmłodszych, okazują się bajkowe nadruki.
W sklepie „Kornelia” znajdziesz zarówno modele dla małych księżniczek, fanów Myszki Mickey, jak i uniwersalne wzory, choćby z wizerunkiem Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Przy wyborze zasłon do pokoju dziecka, warto zasięgnąć rady u głównego zainteresowanego – sprawi mu to radość
i satysfakcję i przy okazji pokaże, że jego zdanie jest ważne.

Firanki i zasłony dla dziecka – praktyczny aspekt

Wybierając firany i zasłony do pokoju dziecka warto wziąć pod uwagę fakt, że istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że spośród wszystkich okien w domu, to właśnie elementy dekoracji okna z pokoju dziecięcego, będą wymagały najczęstszego prania (podobnie jak okna w kuchni). Tutaj warto pamiętać, że łatwiejsze w utrzymaniu czystości są materiały syntetyczne. Dodatkowo, częste pranie oznacza tym samym częste zdejmowanie i wieszanie firan
i zasłon – najwygodniejszym rozwiązaniem zdają się być modele z przelotkami, przeznaczone do karniszy drążkowych. Tego typu modele znajdziesz na stronie twojefirany.pl.