Pokrzepiający relaks w Krzepicach – zrób to sam

Salon to zazwyczaj największe miejsce w domu, mieszkaniu, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Między innymi spotykamy się ze znajomymi, rodziną, spożywamy wspólne posiłki oraz odpoczywamy. Urządzenie salonu polega na udekorowaniu i zagospodarowaniu pomieszczenia w taki sposób, aby było ono praktyczne i przyjazne do wspólnego spędzania czasu. Wykreuj niesamowitą przestrzeń spełniającą twoje oczekiwania, a pomóc mogą ci w tym dekoracje do salonu ze sklepu w Krzepicach.

Co jest ważne w projektowaniu salonu?

Aranżacja salonu powinna odzwierciedlać upodobania i wymagania jego użytkownika. Można zaprojektować salon samodzielnie lub zdać się na wizje architekta, czy dekoratora wnętrz.
Należy jednak pamiętać, że pomieszczenie, o którym mowa pełni kilka funkcji, przez co należy uwzględnić równie wiele czynników. Najważniejsze jest, żeby salon był funkcjonalny oraz wygodny. Stanowi on centralny punkt domu lub mieszkania i powinien spełniać potrzeby domowników pod każdym względem, również wystroju.

Stylistyka a kształt salonu

Kształt oraz wymiary każdego salonu są inne, jednak należy pamiętać, że optymalna szerokość salonu wynosi minimum 4 metry, przez co najłatwiej zaprojektować salon w kształcie kwadratu lub prostokąta. Taki układ pozwala na możliwość prostego rozstawienia elementów wyposażenia zachowując przy tym wygodę. Projektowanie należy zacząć od rozplanowania usytuowania mebli. Przecież wiadomo, że nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych wraz ze stolikiem kawowym oraz mebli na sprzęt RTV. Powinno się je umieścić w takim miejscu, aby nie zaburzały oglądania telewizji, a przy tym wyglądały estetycznie.

Jak dobrze połączyć przestrzeń odpoczynku i ruchu w salonie?

Jest to bardzo ważna kwestia w kontekście urządzenia salonu i zadowolenia każdego z domowników. Miejsce przeznaczone do wypoczynku powinno być zorganizowane w taki sposób, aby przez nie nie przechodziło się do kuchni, sypialni, na taras, czy też, by przemieszczając się nie wchodzić w światło telewizora, co wiąże się z frustracją oglądających. Przejście między pokojem a innymi pomieszczeniami powinno być swobodne, a elementy wyposażenia nie powinny utrudniać swobodnego poruszania.

Oświetlenie salonu

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem wyposażenia salonu. Jaśniejszy pokój dzienny wygląda na bardziej przytulny oraz wszechstronny, dlatego ważne jest odpowiednie oświetlenie oraz jego umieszczenie. Oświetlenie sufitowe powinno znajdować się w centrum, natomiast dodatkowo światło może być zlokalizowane przy kanapie, fotelu lub zawieszone na ścianie.