Otwórz się na… piękną kuchnię! Olesno olśniewa

Kuchnia to osobne pomieszczenie lub część pomieszczenia, które służy do przygotowywania potraw lub ich konsumowania. Jej typowym wyposażeniem jest kuchenka z piekarnikiem, elektryczny okap, zlewozmywak oraz lodówka. Kuchnia powinna być tak stworzona by czynności wykonywane w niej były szybciej robione, bardziej wydajne i mniej męczące.

Jak stworzyć praktyczną kuchnię?

Odpowiedni układ mebli, wysokość blatów, głębokość szafek i zlewu pozwoli ci na stworzenie praktycznej kuchni. Kuchnia powinna być podzielona na 5 stref: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania posiłków, gotowania. Stworzenie tego typu stref pozwoli komfortowo poruszać się po kuchni, a co najważniejsze korzystać z niej. Ważne jest również stworzenie trójkąta roboczego, pozwalającego na zestawienie trzech najważniejszych sprzętów: lodówki, kuchenki i zlewozmywaka obok siebie, by tworzyły trójkąt.

Urządzenie kuchni – odpowiednia wysokość blatów

Blaty w kuchni powinny być odpowiednio dopasowane do wzrostu ich użytkownika oraz swobodnego korzystania. Z góry się przyjmuje, że wysokość blatu kuchennego powinna wynosić 85 cm. Ponadto zlewozmywak powinien mieć wysokość od 90 do 100 cm, a kuchenka 80 – 90 cm. Są to jednak wymiary przystosowane do nieco większych kuchni.

Czy wygląd kuchni ma znaczenie?

Modna i ładna kuchnia to taka, która z pewnością wyróżnia się na tle innych. Każdy element w niej musi być dopasowany i mieć swoje miejsce, a przy tym musi być funkcjonalna. Wtedy można powiedzieć, że projekt spełnia wszystkie standardy i jest wyjątkowy. Jednak jej priorytetem powinno być wyposażenie, a wygląd na drugim miejscu. Pomysłowa aranżacja kuchni jest w stanie z najciaśniejszego wnętrza wydobyć coś wyjątkowego i nadać mu własny charakter. Jeżeli wciąż szukasz modnych dodatków do swojej kuchni odwiedź nasz sklep w Oleśnie lub stronę internetową.

Wygoda też jest modna

W kuchni występuje wiele innowacyjnych gadżetów mających na celu ułatwić pracę. Oprócz tego, że są nam przydatne pełnią również funkcję dekoracyjną i idealnie pasują do całej aranżacji. Do grona tego typu ,, wynalazków” możemy zaliczyć z pewnością mechanizmy meblowe, technologie wykorzystywane w urządzeniach AGD, inteligentne sterowanie, a nawet lampy nadające klimat oraz grzejniki różnych ciekawych kształtów. Ważne są również odpowiednie tworzywa, z których kuchnia jest wykonana. Modne są te pochodzenia naturalnego, między innymi drewno i kamień.