Moda 2021 – główne trendy w dekoracji wnętrz

Velvet Bordowy

Moda, niezależnie czy mowa o ubiorze, czy o dekoracji wnętrz – zmienia się i ewoluuje praktycznie z sezonu na sezon. By być „na czasie” nie trzeba przeprowadzać gruntownego remontu mieszkania łącznie z wymianą mebli. Tak jak w świecie mody konfekcyjnej – i w dekoracji domu – warto postawić po prostu na dodatki, gdyż to właśnie one nadają charakteru i szyku stylizacji.

Drobne zmiany mogą być  atrakcyjne nie tylko wizualnie, ale też finansowo. Czasem wystarczy jeden niedrogi element, by odmienić wygląd pomieszczenia.

Kolory roku według Pantone – moda 2021

Spośród wielu koncepcji kreatorów mody, można zwykle wyróżnić kilka dominujących tendencji. Użycie określonych barw w projektach i ich realizacjach jest zwykle jedną z podstawowych informacji o trendach i modzie w danym roku. Od 20 lat prym wiedzie marka Pantone, która stworzyła innowacyjne systemy i skale kolorystyczne. Każdego roku przedstawiciele marki z całego świata zwołują sympozjum, podczas którego debatują i ustalają Pantone Color of the Year, czyli Kolor Roku Pantone. Tak oto w roku 2021 królować będą dwa kolory – słoneczny i energiczny Illuminating Yellow oraz stonowany Ultimate Grey. Szalenie modne są zarówno połączenia tych kolorów, jak i ich samodzielne występowanie. Tak więc pamiętajmy – moda 2021 nie obejdzie się bez koloru żółtego oraz szarego.

Innymi barwami, które zdecydowane zasługują na uwagę i również idealnie wpisują się w najnowsze trendy są inne odcienie żółtego – szczególnie bursztynowy oraz złoty. Laury zbiera również i tak już popularny i nieśmiertelny beż.

Moda 2021 – gdy Skandynawia zakocha się w Japonii, postaw na dodatki!

Zdecydowanie najmodniejszym stylem roku 2021 w dekoratorstwie jest japandi. Za tą nazwą kryje się unikalne połączenie minimalistycznego stylu skandynawskiego z pełnym magii stylem japońskim. Niezwykle ważny jest tutaj minimalizm i zwyczajny umiar –  ażurowa lampa albo złoty, strojny półmisek w stopniu dostatecznym odmienią charakter pomieszczenia, bez ryzyka przesady. Bezpiecznym wyborem będą zapewne wszelkiego rodzaju tekstylia – poszewki na poduszki, narzuty lub koce. Warto postawić też na dodatki naturalne – drewniane lub plecione. Modne są bowiem wszelkiego rodzaju plecionki – od osłonek na doniczki przez łapacze snów.

Jeśli  budżet na odświeżenie wystroju wnętrza jest nieco większy, można zainwestować w kupno obrazu lub lustra w strojnej złotej ramie.

Główne trendy w modzie 2021 – razem czy osobno?

Umiar jest zawsze dobrym kierunkiem, ale najnowsza moda pozwala na łączenie ze sobą trendów z zachowaniem zasad minimalizmu. Kolory roku (żółty i szary) doskonale współgrają ze stylem japandi. Wystarczy poszewka na poduszkę, koc i stylowa złota figurka, a wnętrze zyska nowe oblicze, przyjemne dla oka i portfela oraz wpisujące się w najnowsze trendy.