Łazienkowe rewolucje w Częstochowie – odśwież wygląd swojej łazienki

Łazienka to pomieszczenie do wykonywania czynności związanych z utrzymaniem higieny osobistej, a przy okazji może być miejscem relaksu i odpoczynku. Korzystamy z niej kilka razy dziennie i może być miejscem pewnego rodzaju wyciszenia, gdyż zazwyczaj jesteśmy w niej sami.

Jak zaprojektować przyjazną łazienkę?

Zazwyczaj największym problemem związanym z projektowaniem łazienki jest brak wystarczającego metrażu. Idealna sytuacja to taka, w której można oddzielić część dedykowaną relaksowi od części gospodarczej tego pomieszczenia, jeśli tylko mamy taką możliwość. Wybór miejsca na łazienkę ma bardzo duże znaczenie, podobnie jak jej układ. Ważna jest obecność okna w tym pomieszczeniu oraz usytuowanie względem pionów sanitarnych. Należy jednak pamiętać, że najważniejszą jej cechą powinien być funkcjonalizm. Nowoczesne łazienki posiadają dużo światła, przestrzeni, są higieniczne, wygodne i pozwalają na chwile relaksu. Jeżeli wciąż szukasz ozdób, które nadadzą twojej łazience charyzmy, wyjątkowości koniecznie odwiedź nasz stacjonarny sklep w Częstochowie lub sprawdź stronę internetową

Prostota i minimalizm wystarczą do szczęścia

Oszczędność w formie, wyposażenie tylko potrzebne, brak zbędnych dekoracji, elementów cechuje łazienki tworzone według najnowszej mody. Ponadto wykorzystanie materiałów pochodzenia naturalnego, między innymi: kamień, szkło, drewno. Dominacja jednolitych kolorów i delikatnych kontrastów.

Kolor łazienki ma znaczenie

Jasne i ciepłe kolory powodują optyczne powiększenie małej łazienki. Pomalowanie ścian jednolitym odcieniem oraz przełamanie barwy na innych elementach powoduje wrażenie harmonii. Ciepłe barwy nadają łazience przytulny charakter i wprawiają jej użytkowników w wyjątkowy stan odpoczynku.

Pralka w łazience czy kuchni?

Niekończący się spór o usytuowanie  pralki między łazienką a kuchnią na zawsze pozostanie nierozstrzygnięty. Jednak jeśli tylko powierzchnia nam na to pozwala lepiej jest postawić pralkę w łazience. Środki piorące w kuchni nie są do końca dobrym rozwiązaniem ze względów zdrowotnych. Ponadto brudne ubrania krążące