Jak wybrać zasłony do salonu?

Wężowa skórka - Jasny róż

Jak wybrać stylowe zasłony do salonu? Odpowiedz najpierw na te 2 pytania

Czym powinno się kierować wybierając zasłony do salonu? Najpierw przedstawiamy 2 kwestie, których rozwikłanie ułatwi wybór. Po pierwsze – w jakim stopniu zasłony do salonu mają chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem? I po drugie – czy zasłony do salonu mają odmienić zupełnie wnętrze, czy bardziej być elementem spójnej kolorystycznie wizji?

Zasłony do salonu – clou każdego wnętrza

Zasłony do salonu potrafią diametralnie odmienić wnętrze. Mogą dodać mu charakteru stanowiąc kontrapunkt, kontrastując z innymi elementami wystroju wnętrza, lub być spójnym elementem kompozycji barw – warto o tym zadecydować przed zapoznaniem się z jakimikolwiek ofertami zasłon do salonu.

Czasem słońce, czasem cień – czyli funkcja zasłon do salonu

Wybierając zasłony do salonu trzeba też odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące ich funkcjonalności. Czy zasłony do salonu będą pełniły głównie funkcje dekoracyjne, czy jednak mają przede wszystkim chronić od nadmiernego nasłonecznienia. Odpowiedź na to pytanie wskaże odpowiedni zakres przepuszczalności światła tkaniny, czyli również jej grubość i rodzaj. Gama możliwości jest szeroka.

Zasłony do salonu w stylu skandynawskim

Zasłony do salonu o charakterze skandynawskim, lekkim, przewiewnym i jasnym, nie mogą przytłoczyć pomieszczenia. Dobrze więc, gdy komponują się z innymi elementami kolorystycznie, lub nawiązują do naturalnych kolorów ziemi w odcieniach nienasyconych. Przede wszystkim zasłony do salonu w takim stylu powinny być lekkie i stosunkowo cienkie, a więc powinny przepuszczać światło.

Zasłony do salonu w stylu glamour

Styl glamour to połysk, jakość i elegancja. Luksusowe wnętrza niczym z pałacu świetnie sprawdzają się jako kawiarnie, ale również jako eleganckie salony. Z jednej strony styl ten ceniony jest od dawna więc i ofert znaleźć można całe mnóstwo, z drugiej jednak trzeba uważać by nie przesadzić – w tym przypadku od przybytku głowa może rozboleć. Zasłony do salonu w stylu glamour mogą być ciężkie, masywne, aksamitne, długie do ziemi. Mogą też być upięte, przewiązane lub zawierać modną falbanę. Bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór jednokolorowych zasłon np. Z lamówką lub połyskującą nitką.

Nowoczesność w zasłonach do salonu

Być może cała trudność w wyborze zasłon do salonu nowoczesnego polega na tym, że oferta jest tak szeroka, że nie wiadomo na czym skupić wzrok. Zasłony do salonu mogą być gładkie lub ozdobione deseniem, w wyrazistym lub przygaszonym kolorze. Mogą też nawiązywać do koloru dywanu lub innych elementów wnętrza. Do wyboru do koloru.