Firany makaronowe do Twojego okna.

Szukasz nietuzinkowych firan, które idealnie dopełnią wystrój Twojego wnętrza? Świetnym rozwiązaniem są firany makarony – to połączenie nowoczesności i przytulnej atmosfery.

Firany makarony są nie tylko praktyczne – wykonane zazwyczaj z poliestru, co ułatwia utrzymywanie ich w czystości oraz nie wymagają prasowania – ale też pełnią rolę niezwykle eleganckiej dekoracji.

Na rynku dostępne są różne rodzaje firan makaronowych, najpopularniejsze to:

  • gładkie,
  • świderki kręcone,
  • ze srebrną nicią,
  • z koralikami.

Można spotkać również firany makarony połączone z elementami koronkowymi. Takie zestawienie doda szyku pomieszczeniu i sprawi, że będzie niezwykle przytulne.

Bogactwo kolorów

Na rynku dostępna jest szeroka gama kolorystyczna firan sznurkowych. Od białych, przez kolory stonowane po te najbardziej intensywne. Nie muszę one być jednolite – sprzedawcy często oferują opcje wielobarwne. Jeśli więc nudzą Cię jednokolorowe propozycje, z pewnością znajdziesz coś dla siebie wśród mniej oczywistych wariantów.

Alternatywne zastosowanie firan makaronów

Firany typu makaron sprawdzają się doskonale nie tylko zawieszone w oknach. Można stworzyć z nich oryginalną materiałową ściankę przedzielającą pomieszczenie. Często wykorzystywane są w niewielkich mieszkaniach, w których nie ma wydzielonej na stałe sypialni. Poza tym, że cechują się funkcjonalnością, mogą również stanowić interesującą oprawę dla łóżka – szczególnie, kiedy w ciągu dnia pozostają finezyjnie upięte.

Innym pomysłem na wykorzystanie firan sznurkowych jest umieszczenie ich w futrynach zamiast drzwi. Stanowią gustowne przepierzenie, a dodatkowym plusem jest to, że kiedy tylko będziesz chciała zmienić jego kolor, wystarczy odpiąć firany i zawiesić kolejne. Nie ma również konieczności całkowitego demontażu takiego przepierzenia, kiedy chcesz się go na jakiś czas pozbyć.

Dodatki do firan makaronów

Prostym, a jednocześnie niezwykle efektownym dodatkiem są wszelkiego rodzaju klamry służące do upinania firan. W połączeniu z firaną sznurkową mogą stworzyć naprawdę zgrany duet i wnieść do Twoich okien (i nie tylko) odrobinę szaleństwa. Rolę takiej klamry może pełnić również elegancki sznurek, który będzie się komponował z firaną.

Firany makarony, są więc rozwiązaniem praktycznym, efektownym oraz o wszechstronnym zastosowaniu – dekoracja, wygoda i funkcjonalność w jednym.