Firany do salonu: 4 zasady rozsądnego wyboru

Firany do salonu stanowią podstawowy element dekoracji okna. Potrafią odmienić wizualnie całe wnętrze, podkreślić jego charakter, styl lub nadać mu powiewu świeżości, a nawet ekstrawagancji. Jakkolwiek – firany do salonu powinny być wybrane z dbałością i świadomością ich wagi.

Firany do salonu: gotowe, a może szyte?

Gotowe firany do salonu są wyborem wygodnym. Mają konkretne wymiary, wzory, nic dodać, nic ująć – no właśnie. Gotowy produkt jest po prostu… gotowy i nie pozostawia możliwości ewentualnego dopasowania do wnętrza, czy nawet karnisza. Szycie firany do salonu otwiera wiele możliwości i wyklucza opcję niedopasowania. Zamawiając uszycie firany do salonu mamy możliwość dopasowania jej pod konkretne okno w konkretnym wnętrzu i według własnego uznania. Mimo wszystko, żadna z opcji nie jest lepsza od drugiej – są one po prostu inne.

1. Zasada wyboru firany do salonu – zapoznaj się z ofertami firany do salonu w dwóch opcjach – gotowej i szytej na wymiar.

Jeśli jesteś w stanie dobrać firany do salonu o idealnych wymiarach w stosunku do okna i o właściwym sposobie wieszania – przejdź dalej, pomijając 2 zasadę wyboru firany do salonu

2. Zasada wyboru firany do salonu – ustal wymiar i sposób zawieszania

Dokonaj dokładnego pomiaru okna. Na tym etapie musisz zdecydować czy firany do salonu będziesz zawieszać gładko, czy może chcesz uzyskać efekt fałd? Przeraża Cię liczenie i przewidywanie dodatkowych centymetrów materiału? Niepotrzebnie. Nasi specjaliści chętnie pomogą w obliczeniach – musisz jednak wiedzieć którego efektu firany do salonu oczekujesz.

3. Zasada rozsądnego wyboru firany do salonu – materiał

I tutaj pytanie pomocnicze – czy firany do salonu będą wisieć same, czy może planujesz zestawić je z zasłonami? Chodzi tu nie tylko o dekorację, ale też o funkcjonalność – firany do salonu mogą być cienkie, o dużym stopniu przezroczystości, ale dostępne są też materiały półprzezroczyste – separujące promienie słoneczne w stopniu średnim.

4. Zasada rozsądnego wyboru firany do salonu – styl

W przypadku firany do salonu pojęcie stylu jest bardzo obszerne. Zawiera się w nim kolor, a nawet długość. Wiele zależy od możliwości, jakie wynikają z samego pomieszczenia, ale głównym wyznacznikiem powinien być Twój gust. Jeśli jednak nie ufasz mu zbyt dobrze, możesz postawić na białe woalowe firany do salonu – gładkie lub z delikatnym deseniem. Taki wybór zawsze będzie trafiony.