Dom – przestrzeń najbliższa sercu Twojego dziecka

Dom jest miejscem, które powinno kojarzyć się z bezpieczeństwem, miłością i ciepłem. To szczególnie istotne w pojmowaniu świata przez dzieci. Sprawdź jakie elementy dekoracji mogą pomóc Ci uzyskać idealną przestrzeń, w której Twoja pociecha będzie czuła się dobrze, bezpiecznie i szczęśliwie. Co istotne – wystarczy z większą uwagą wybierać przedmioty codziennego użytku. Zamiast na przykład kolejnego uniwersalnego zestawu pościeli, wybierz ten z motywem przeznaczonym dla dzieci, korespondującym z ich gustem i zainteresowaniami.


Pościel

Skoro już mowa o pościeli – w sklepie internetowym twojefirany.pl znajdziesz wiele modeli, które sprawdzą się w dziecięcej sypialni. Bardzo miły w dotyku i dla oka jest komplet pościeli RAINBOW, wykonany z naturalnej, przewiewnej tkaniny i ozdobiony wizerunkami tęczy i chmur. Na uznanie zasługuje tutaj już samo opracowanie graficzne nadrukowanego motywu, będące dowodem na to, że artykuły przeznaczone dla dzieci nie muszą być przepełnione kolorami i bajkowymi postaciami. Umiar i styl sprawdza się również w pokoju dla dziecka.

Kolejnymi propozycjami pościeli dla dziecka są również gustowne komplety bawełniane: KITTY oraz GRETA z uroczymi kotkami. Ciekawą opcją dla chłopców (choć nie tylko) jest pościel HONDA
z nadrukowanym motywem (jak można się domyślić) motocykli.

Dekoracja okna

Dziecięce motywy są dostępne również na elementach okiennych dekoracji. O ile warto postawić na jasną, raczej gładka firanę, o tyle wzór firan może zdobić jeden z motywów przeznaczonych dla najmłodszych.

Spośród bardzo wielu możliwości dostępnych w sklepie internetowym „Kornelia” Salon Firan można wyróżnić zasłony z bajkowymi printami, przeznaczonymi dla małych księżniczek, wielbicieli Myszki Mickey lub  Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.


Dodatki

W dziecięcej przestrzeni ważne są też dodatki. Mogą nimi być ozdobne poduszki, na których dziecko może siedzieć, bawiąc się na podłodze. Uroczym przykładem takich poduszek jest kolekcja Lima lub zachowana w klimacie Świąt Bożego Narodzenia kolekcja Ivet, zachowana w kolorystyce beżowej lub seria Debby, zachowana w kolorystyce szarej.

Dla nieco starszych pociech możesz wybrać poduszki z modnymi motywami. Świetnie sprawdzą się produkty, takie jak poszewka dekoracyjna EMPIRE z nadrukowanym wizerunkiem Nowego Jorku
i napisami, Komiks – poszewka z motywem nawiązującym do sławnych komiksów Roya Lichtensteina, bardziej uniwersalna poszewka Silvia lub seria poszewek na poduszki NESTOR.

Zadbaj o przestrzeń swojego domu

Dbałość o atrakcyjność przestrzeni, w której przebywamy, przekłada się na nasz nastrój podczas tegoż przebywania. A atrakcyjność jest cechą, która jest względna – nie dość, że dana dekoracja może się nam opatrzeć, możemy się zbyt do niej przyzwyczaić, by odbierać ją jako atrakcyjną, to jeszcze po czasie – może po prostu przestać się nam podobać. Dlatego też warto co jakiś czas odświeżać wystrój przestrzeni – by zawsze pobudzała ona nasze zmysły, będąc przyjemną
i atrakcyjną.

Potrzebne inspiracje zmian w aranżacji pomieszczeń (również dziecięcych) oraz produkty potrzebne do przeprowadzenia tych zmian dostępne są na stronie Salonu Firan „Kornelia”.