Dekoracja stolika kawowego

W obecnych czasach w salonach królują małe, poręczne stoliki kawowe, natomiast duże i pojemne odchodzą w cień. Stolik kawowy to nie tylko praktyczny mebel, ale również stylowy element dekoracyjny wnętrza. Już od dawna nasze babcie stroiły każdy stół ozdobnymi serwetami, najczęściej wykonanymi własnoręcznie. Serwetki już nie są używane, jednakże z dekoracje stolików są wciąż na czasie. Co postawić na stole, aby dopełnić wystrój salonu stylowymi dodatkami?

Stolik kawowy – dekoracja kwiatami

Jednym z najpopularniejszych sposobów na dekorację stołów są kwiaty. Przeważnie wybór pada na kwiaty cięte niż doniczkowe, aczkolwiek te w ozdobnych donicach także pięknie zdobią stolik. Do kwiatów ciętych takich, jak róże, piwonie, frezje czy goździki wystarczy piękny ozdobny wazon, jak również taki o prostym szklanym designie. Dodatkowo nadają piękny zapach świeżości. Warto postawić na kwiaty sezonowe, dzięki temu można cieszyć oko ich urokiem i poczuć klimat każdej pory roku. Wykorzystując kwiaty można tworzyć dorodne wiązanki odwzorowujące wiosnę, lato, jesień i zimę.

Świece ozdobne na stolik

Obecnie panuje moda na świece ozdobne, które nie, dosyć że pięknie wyglądają to jeszcze cudownie pachną. Taki element dekoracji wprowadzi kameralny, przytulny klimat we wnętrzu. Wybór świec jest ogromny, mogą to być latarenki, tradycyjne świeczniki na tealighty, warianty w osłonkach ceramicznych, szklanych czy kamiennych. W zależności od wystroju całego wnętrza można dobrać idealny rodzaj świecy czy to zapachowej czy bezzapachowej. Świece idealnie skomponują się z wazonem na stylowej podstawce.

Taca na stoliku kawowym

Omawiając temat dekoracji stolika nie można zapomnieć o tacach ozdobnych, czy to szklanych czy metalowych. Nie dość, że można je wykorzystać jako podstawki do świec to przede wszystkim świetnie nadają się do wyeksponowania owoców. Na paterach można wyłożyć również inne przekąski, np. słodycze, które mogą być stałym elementem wystroju. Oprócz jedzenia dobrze wyglądają na nich figurki, książki czy też pojemnik z kwiatami.

Dekoracja na stoliku kawowym – książki

Jeśli posiadamy ulubione egzemplarze z literatury, jak najbardziej można stworzyć z nich stylową ekspozycję na stoliku kawowym. Idealnie sprawdzą się pozycje w twardych oprawach, mogą być w zbliżonej kolorystyce, ale nie muszą. Wszystko zależy jaki styl chcemy stworzyć w naszym salonie. Pod barwy książki dobieramy odpowiednie dodatki. Należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzić ze zbyt dużą ilością elementów dekoracyjnych, ponieważ stolik kawowy jest z reguły małych rozmiarów i musi jeszcze pomieścić filiżanki z napojami, gdy przyjdą goście. Możliwości jest mnóstwo, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.