Dekoracja parapetu

Z biegiem czasu parapet przestał być wyłącznie miejscem na kwiaty. Dekoracja parapetu stała się niezwykle popularna — i słusznie. Ładnie i estetycznie poukładane ozdoby na parapecie cieszą oko i uzupełniają wystrój całego wnętrza. Przedstawimy kilka sposobów na to, jak szybko i łatwo udekorować parapet. Nie jest to nic trudnego, co więcej, w większości przypadków można wykorzystać przedmioty, które mamy już w domu, bez konieczności zakupu nowych dekoracji.

Dekoracja parapetu w pokoju

Jeśli kiedyś dostaliśmy w prezencie świecznik, z którym nie wiemy co zrobić — na parapecie odnajdzie się idealnie. Aranżacja parapetu w pokoju, obojętnie czy to sypialnia czy salon, powinna nadawać odpowiedni klimat. Dzięki dobrze dobranym dekoracjom czujemy się przytulnie, tak właśnie działa światło świec, mogą być umieszczone w świeczniku właśnie, ale równie dobrze można postawić wolnostojące świece na tacy szklanej, metalowej czy drewnianej. Nie zapominajmy o lampach, które po zmroku rozświetlają delikatnym światłem wnętrze. Spokojnie też można ustawić je na parapecie. Jeśli na stole bądź komodzie uzbierało nam się zbyt dużo figurek, śmiało przenieśmy je na parapet. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest ułożenie książek na parapecie, które mogą stanowić podstawkę do wazonu lub lampki. Wybieramy nasze ulubione pozycje książkowe lub szukamy w biblioteczce egzemplarzy podobnych kolorystycznie i gotowe. Kilka estetycznie ułożonych książek to przepiękna dekoracja.

Dekoracja parapetu roślinami

Szukając innowacyjnych rozwiązań w dekoracji parapetu, nie zapominajmy o roślinach. To ponadczasowy element wystroju każdego domu. Obecnie niezwykle popularne stały się duże rośliny doniczkowe. Pasują one do każdego stylu dekoracji wnętrz, a zielony kolor roślin pozytywnie nastraja. Wystarczy dobrać stylowe doniczki i już, przepis na domową dżunglę gotowy. Oprócz kwiatów doniczkowych częstym wyborem są dekoracyjne wazony z bukietem kwiatów lub z jednym kwiatem. Nie trzeba ich zawsze stawiać na stole, na parapecie będą wyglądać równie dobrze.

Szeroki parapet – dekoracja

Jeśli posiadamy w domu szeroki parapet możemy go wykorzystać na kilka sposobów. Jednym z nich jest stworzenie przytulnego kącika relaksu. Wystarczy poukładać na nim kilka poduszek oraz koc, w pobliżu jakaś świeczka, ulubiona książka pod ręką, kubek gorącej herbaty i mamy przepis na idealny wieczór. Jeśli chodzi o wybór poduszek to ogranicza nas tylko wyobraźnia, mogą to być różne wzory, kolory, materiały. Wybierzmy tak, aby czuć się jak najbardziej komfortowo. Kolejną możliwością, jaką daje nam szeroki parapet jest powiększenie przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu — można go wykorzystać jako półkę, biurko lub toaletkę z lusterkiem. Przed parapetem stawiamy krzesło, układamy na nim to, co najbardziej potrzebne i gotowe. Jeśli skończyło nam się miejsce w szafach, możemy poustawiać na parapecie ozdobne pudełka, które będą pełnić funkcję dodatkowej szafki.