Dbałość o szczegóły. Sekret sukcesów dekoratorów wnętrz

Nie bez powodu zwykło się mówić, że „diabeł tkwi w szczegółach”. O ile wiadomo, że detale mogą nadać każdej stylizacji szyku, stylu i charakteru, o tyle jakby mniej powszechna wydaje się być wiedza o tym, że detale mogą… wszystko zepsuć!

Jakość – królowa każdej dekoracji i w przystępnej cenie?

Tak, to możliwe! Przedmioty dobrej jakości wcale nie muszą być nieosiągalnie drogie! Świadczy o tym asortyment sklepu twojefirany.pl. Nieraz artykuły świetnej jakości dostępne są w cenach produktów dostępnych w sieciówkach, czyli produktów, które często mają nieporównywalnie niższe parametry jakościowe.

Dekoracja wnętrz – od ogółu do szczegółu

Wcale nie tak trudno jest nie trafić z elementami wystroju wnętrza i zamiast dodać mu uroku – zepsuć cały efekt. Poszczególne elementy dekoracji powinny współgrać ze sobą, tworząc spójną całość. Ale to wcale nie oznacza, że jesteśmy skazani na nudę i powtarzalność. Wręcz przeciwnie.  Chodzi jedynie o pewną konsekwencję i rozwagę w komponowaniu obrazu pomieszczenia.

Choćby najpiękniejszy dywan turecki nie będzie wyglądał dobrze w pomieszczeniu, gdzie znajdują się wzorzyste zasłony i równie zdobna sofa w zupełnie odmiennej kolorystyce.

Dekoracja salonu? Tutaj również postaw na szczegół

Niezależnie od tego czy chcesz postawić na kontrastową dominantę kolorystyczną małego gładkiego elementu (np. poduszki na sofie), czy wzorzystą zasłonę, ale w kolorystyce nawiązującej do tkaniny tapicerskiej mebli lub dywanu – postaw na ten jeden szczegół – to należycie go wyeksponuje. Dobrze działa tu zasada – mniej znaczy więcej.

Dekoracja domu. Zawsze jest dobry czas na zmiany!

Potrzeba zmian jest mocno wpisana w naszą naturę. Nawet niewielkie zmiany w przyzwyczajeniach lub wystroju mogą znacznie poprawić komfort i jakość życia. Czasem za pomocą jednego przedmiotu możemy odmienić wygląd pomieszczenia. Ustawiony na stole stylowy wazon, osłonki na doniczki, ozdoby w postaci rzeźby lub figurki – wszystkie te elementy mogą zagościć w pokoju na dłużej. Ale są też rzeczy, które zaprosimy do pomieszczenia tylko na jakiś czas. Idealnym przykładem są okazjonalne elementy wystroju, związane z porą roku lub okresem świątecznym. Wszystkie potrzebne elementy, by zbudować w swoim domu niepowtarzalny klimat znajdziesz tutaj.

Dodaj uroku każdemu pomieszczeniu poprzez wprowadzenie jednego szczegółu…

Elementem, który potrafi odmienić każde pomieszczenie jest światło! I chodzi tutaj o sztuczne oświetlenie. Możesz wybrać spośród niezwykle stylowych lamp – wiszących, stojących i takich do ustawienia na meblach, lub zdecydować się na świece! Nic tak nie nada klimatu wieczorową porą, jak zapalone świece, a gdy dodatkowo umieścimy je w lampionach – powalający efekt murowany!

 Detale potrafią zmienić ogólny wyraz przestrzeni, bez konieczności remontu albo kosztownej wymiany mebli możesz odmienić wystrój każdego pomieszczenia. Czasem jeden szczegół wystarczy, by wnętrze nabrało całkiem nowego blasku. Sprawdź co najlepiej sprawdzi się u Ciebie – wybierz spośród wielu możliwości na twojefirany.pl.